600 ÇOCUK ZUMBA KİDS İLE OBEZİTEYE KARŞI SPOR YAPTI

Kadıköy’de bir ilköğretim okulunda gerçekleştirilen etkinlikte 600’e yakın öğrenci obezite ile mücadele için sabah sporu yaptı. ZUMBA KİDS ve  müzik eşliğinde spor yapan çocuklar, ders saatlerinden önce eğlenerek egzersiz yaptıkları mutlu bir sabaha başladılar.

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çok önemli bir sağlık sorunu haline gelen obeziteye karşı . ‘Dengeli Beslen, Harekete Geç’ sloganıyla mücadele başlatan Şenpiliç; kampanyayı okullara taşıyarak; konuyla ilgili okul çağındaki çocuklarda da farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Dünya’daki çocukların % 20-25’inin obez olduğu ve obez çocukların % 70’inin erişkinlikte de obez oldukları bilinmesi nedeniyle çocuklara egzersizi sevdirmek, daha sağlıklı olmalarını sağlayabilmek için büyük önem taşıyor. Açıkhavadaki okul bahçelerinde, Zumba Eğitmeni Atakan Uğurlu’la birlikte müzik eşliğinde hayatlarında ilk kez Zumba Kids yapan çocuklar,müziğin ritmine kendilerini kaptırarak egzersiz yaptıklarının farkına bile varmadan doyasıya eğlendikleri sağlıklı bir güne başladılar.zumba-kids1

Zumba Kids’le Çocuklar Eğlenerek Spor Yapıyor…

Bir önceki ayağında evde yapılabilecek basit Zumba hareketlerini düzenledikleri etkinliklerde uygulamalı olarak ev kadınlarına gösteren ve kadınları Zumba Sporu ile tanıştıran kampanya bu kez de Türkiye’de henüz yayılmaya başlayan Zumba Kıds Sporu’nu çocuklarla tanıştırdı. Dengeli Beslen, Harekete Geç’ kampanyasının ‘Harekete Geç’ ayağı için seçilen Zumba Kids, müzik eşliğinde spor ve dansı buluştuyor, çocukların görsel hafızasını kuvvetlendirip, kas gelişimini destekliyor. En önemlisi de çocukları eğlendirerek ve mutlu ederek egzersiz yapmalarını sağlıyor.

Doğru Beslenme Alışkanlıklarını Empati Kurarak Öğreniyorlar…

Eğlenceli kostümler giyen drama ekibi ve kampanyaya rehberlik eden Uzman Diyetisyen Olcay Barış tarafından hazırlanan sunumla ,çocuklar günlerine nasıl beslenerek başlaması ve gün içerisinde nasıl devam etmeleri gerektiğini öğrendiler. Drama Etkileşimli Öğrenme Metodu ile empati kurarak beslenmeye dair doğruları öğrenen çocuklar, obeziteye dair de bilinçlendirilip çocuk yaşlardan itibaren dengeli beslenmenin ve hareket etmenin önemini anlayabildikleri bir gün geçirdiler.