8. Ülker Çocuk Sinema Şenliği, Disney’den ‘6 Süper Kahraman’ı çocuklarla buluşturacak

ulker

Ülker’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı onuruna geleneksel hale getirdiği “Ülker Çocuk Sinema Şenliği” bu yıl 8. kez çocukları mutlu edecek. Şenlikte bu yıl, Walt Disney Animasyon Stüdyoları’nın En İyi Animasyon Film dalında Oscar® ödülü alan filmi “6 Süper Kahraman” (Big Hero 6) gösterilecek.

 

18 Nisan Cumartesi günü ücretsiz gösterilecek filmin sonunda çocukları sürpriz hediyeler de bekliyor.  Ülker Çocuk Sinema Şenliği yedi yılda 850 bini aşkın çocuğu, sinemanın büyülü dünyası ile buluşturdu.

 

Ülker’in 8. kez düzenlediği Ülker Çocuk Sinema Şenliği’nde bu yıl çocuklar, En İyi Animasyon Film dalında Oscar® alan Walt Disney Animasyon Stüdyoları yapımı “6 Süper Kahraman” filmini ücretsiz izleyecek. Çocuklara 23 Nisan hediyesi olarak 2008 yılından beri düzenlenen Ülker Çocuk Sinema Şenliği, bu yıl 18 Nisan Cumartesi günü çocuklarla buluşacak.

 

Çocukların eşit ve ücretsiz olarak yararlandığı Ülker Çocuk Sinema Şenliği, Türkiye’nin en yaygın sosyal sorumluluk projelerinden biri olma özelliğini taşıyor. Şenlik, Yıldız Holding şirketleri çalışanlarının da içinde bulunduğu 500’ü aşkın kişiden oluşan bir ekip tarafından hayata geçiriliyor. Çocuklara, filmin sonunda içinde Ülker ürünlerinin bulunduğu kutu hediye edilecek.

 

“850 binden fazla çocuğumuza sinema ile mutlu anlar yaşattık”

Yıldız Holding Kurumsal İletişim Genel Müdürü Bahar Erbengi, Ülker olarak Türkiye’nin her yerine ulaşan, yaygın ve tüm çocukların eşit olarak yararlanacağı sosyal sorumluluk projelerini desteklediklerini belirterek şunları söyledi:

 

Ülker Çocuk Sinema Şenliği, coğrafi anlamda Türkiye’nin en yaygın sosyal sorumluluk projelerinden biri. Edirne’den Erzurum’a, Trabzon’dan Gaziantep’e kadar sinema salonu olan her ile gitmeye çalışıyoruz. Çocukların her yıl Ülker Çocuk Sinema Şenliği’ni heyecanla beklediklerini biliyoruz. Sinema çocukların hayal gücünü geliştirmeleri için çok önemli bir araç. Biz de Ülker Çocuk Sinema Şenliği’ni her yıl geliştirerek daha fazla çocuğa ulaşmaya çalışıyoruz. Bugüne kadar 850 binden fazla çocuğumuzun birbirinden heyecanlı filmleri izlemesine aracılık ettik.”