Anne-çocuk kahvaltı savaşlarında mutlu son

Nesquik+500g

Nesquik kahvaltılık gevrekler ile her çocuk bir süper kahraman

Her süper kahramanın bir sırrı olur. Çocukların sırrı da Nestlé® Nesquik® kahvaltılık gevrekleri… Nesquik kahvaltılık gevrekler, tüm çocukların ‘annelerinin süper kahramanı’ olduğu gerçeğini biliyor ve her zaman hayallerini süsleyen birer süper kahraman gibi hissetmeleri için onları destekliyor.

Tüm dünyada çocukların severek yediği Nestlé® Nesquik® kahvaltılık gevrekleri, çikolatalı lezzetiyle kahvaltı alışkanlığı kazanılmasında annelere yardımcı oluyor, besleyici içeriğiyle çocukları süper bir okul gününe ‘süper bir kahraman’ gibi hazırlıyor. Çocukların kahvaltıyı sevmesini destekleyen Nestlé Nesquik tam tahıllı, lifli, vitamin ve mineralli içeriği ile onların evde de okulda da kendilerini hayalini kurdukları ‘süper kahraman’ gibi hissetmelerine yardımcı oluyor.

Çocukların okuldaki başarısı, derslere katılma isteği ve sağlıklı kilolarını korumada düzenli kahvaltının önemli bir etkisi olabileceğini gösteren birçok araştırma bulunuyor1. Nestlé Nesquik kahvaltılık gevrekler, tam tahıllı yapısı, içerdiği 7 vitamin, demir ve kalsiyumu, çocukların çok sevdiği çikolata lezzeti ile birlikte sunuyor. Tam buğdayla üretilen ve iyi bir lif kaynağı olan Nestlé Nesquik kahvaltılık gevreklerinin bir porsiyonu, günlük alınması gereken kalsiyum ihtiyacının süt ile birlikte yüzde 37’sini karşılıyor. 125ml yarım yağlı süt ile hazırlanan 1 kase Nestlé Nesquik kahvaltılık gevrekler, 2 dilim (60g) beyaz peynirdeki kadar kalsiyum, 1 yumurtadaki kadar protein, 2 dilim tam buğday ekmeğindeki kadar lif içeriyor.

Kahvaltıya gönülsüz olan çocukların, kahvaltı alışkanlığı edinmelerini, mutlu bir şekilde güne başlamalarını ve okul öncesinde besleyici bir kahvaltı etmelerinde annelere yardımcı oluyor.

Düzenli kahvaltı yapan çocuklar aşırı kilolu olmaya daha az yatkın.