Banat’tan Taraftar Çocuk Ağız Bakım Seti

Bize biraz Banat’ın çocuklar için hazırladığı ürünleri anlatır mısınız?

Türkiye’nin ilk diş fırçası üreticisi olarak “Ağız ve Diş Sağlığı” konusunda ülkemizde bilincin gelişmesi bizim için her zaman çok önemli oldu. Bu doğrultuda çocukların sağlıklı dişlerle büyümesi için bir çok bilinçlendirme çalışması yapmaya, onlara doğru diş bakımının nasıl yapılması gerektiğine dair bilgiler vermeye ve severek kullanacakları diş fırçaları üretmeye büyük özen gösteriyoruz. Çocuklar için diş fırçası tasarlarken de her zaman onların en çok sevdiği karakterler ve renkler üzerinden ileriyoruz. Örneğin; en çok sevdikleri çizgi film karakteri olan Keloğlan ve arkadaşlarının olduğu fırçası ve diş macunu. Ayrıca Acrobat Jr. Ağız Bakım Setimiz de bardağa takılabilen diş fırçası, bardağı, macunu ve sağlıklı dişler için 2 dk’lık diş fırçalama süresini tutabilecekleri kum saati ile birlikte size sunuyoruz. Diğer fırçalarımız ise; çocukların eğlenerek kullanılabilecekleri renklerde olan Dino, Pikolo, Lucky diş fırçalarımız. Şimdi ise minik taraftarlar için tuttukları takımın renklerinde ürettiğimiz ve çocukların çok seveceği Taraftar Ağız Bakım Setlerimiz ile geliyoruz. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray renklerinde olan lisanslı bu setleri çok sevecekler

Bize biraz Taraftar Çocuk Ağız Bakım Setlerinizden bahseder misiniz?

Çocuklar için ürettiğimiz Taraftar Çocuk Ağız Bakım Setlerimiz; Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray olmak üzere, minik taraftarlara özel kulübünüzün renklerinde, çocuk ağız yapısına uygun diş fırçası, sağlıklı olacak şekilde florür ve paraben içermeyen ve en sevilen ciklet aromasından oluşan 35ml.’lik diş macunu ve yine takımınıza özel figürlü bardaktan oluşuyor. Bu setler ile hem dişlerinizi fırçalarken çok eğlenecek hem de tuttuğunuz takımın her zaman yanınızda olacağını bileceksiniz.

Diş fırçalamak neden önemlidir? Sizce çocuklar dişlerini nasıl fırçalamalı?

Düzenli olarak diş fırçalamak sağlıklı ve çürüksüz dişlere sahip olmaları ve gelişimleri için çok önemli. Özellikle süt dişlerinin çürümemesi için şekerli gıdalar yedikten sonra ve gece yatmadan önce dişlerinizi mutlaka fırçalamalısınız. Peki dişleri mi nasıl fırçalamalıyım derseniz? Diş fırçasını ıslatmadan bezelye büyüklüğünde diş macununu diş fırçanıza sıkıp arkadan öne doğru dişlerinizi fırçalamalısınız. Bunu yaparken küçük, dairesel ve yumuşak hareketler kullanmalısınız. Ayrıca her diş fırçalama en az 2 dakika sürmeli. Eğer 5 yaşından küçük kardeşiniz de sizinle diş fırçalamak isterse mutlaka anne￾babanızın veya bir büyüğünüzün yardımını istemeyi unutmayın. Son olarak; beslenme çantanıza da diş fırçası ve macunu koymayınızı tavsiye ederiz.