Çocuklara Özel Bir Dünya: The ZONE Kapılarını açtı!

Çocuklara eğlenerek öğrenebilecekleri bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayan The ZONE, IEG & 73 Organizasyon işbirliği ve Finansbank ana sponsorluğuyla kapılarını açtı.

Eğlenceden spora, kültür-sanattan, teknolojiye birçok farklı sergi ve etkinliğe ev sahipliği yapacak The ZONE, IEG & 73 Organizasyon işbirliği ve Finansbank ana sponsorluğuyla 12 Kasım Perşembe günü Maslak Uniq İstanbul’da kapılarını açtı.

Çocuklara eğlenerek öğrenebilecekleri ünitelerin bulunduğu bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayan, The ZONE’un açılışına iş, sanat, cemiyet dünyası da yoğun ilgi gösterdi.

The ZONE açılışında bilgi veren IEG Ceo’su Kemal Gürkaynak; ‘’kuşkusuz bilim teknoloji internet ve ve dijital dünya hepimizin hayatında değişiklikler katıyor ancak, çocuklarımızın hayatını çok daha derin etkiliyor ve şekillendiriyor. Bu onların hem şansı hem de çıkmazı. Önümüzde merak eden, kurcalayan ama çabuk sıkılabilen, dünyanın dört bir yanından arkadaş edinse bile sokakta arkadaşlarıyla oynamamış bir nesil var. Fakat yine de çocuk, her zaman çocukluğunu koruyor. İçinde durmak bilmeyen bir enerji ve her şeyi keşfetmek isteyen küçük bir gezgin var. Çocuklarımız bu yanlarıyla, hem bizim hem de geleceğimizin en önemli hazinesi. Tam da bu yüzden, Istanbul Entertainment Group olarak, Türkiye’nin çocuklara yönelik çok kapsamlı ilk kültür ve eğlence merkezi olan The ZONE’u çocuklara kazandırıyoruz. İçinde; süreli sergiler, atölye alanları ve trambolin parkının yer aldığı The ZONE; çocukların eğlenerek öğrenebilecekleri, yaşıtlarıyla tanışabilecekleri, iletişim becerilerini geliştirebilecekleri ve enerjilerini boşaltabilecekleri bir merkez. Çocukların renkli ve sofistike dünyası, bilimsel yaklaşımlarıyla birlikte düşünülerek tasarlanan merkez, uzmanlar tarafından çocuklar için oluşturulan bilim ve kültür sergilerine ev sahipliği yapıyor. Trambolin parkı ise, sürekli masa başında oturan çocukları zıplayarak enerjilerini keşfetmeye ve boşaltmaya davet ediyor. Istanbul Entertainment Group olarak böyle bir projeye adım attığımız için çok mutluyuz. Geleceğe yapabileceğimiz en büyük yatırım çocuklarımızın mutluluğu.’’ dedi.the-zone1

The ZONE’un ana sponsoru olan Finansbank’ın Genel Müdürü Temel Güzeloğlu, açılışta Finansçı’nın genlerinde olan yenilikçi, analitik, güvenilir, çözümcü özelliklerini çocuklara aktarma hedefiyle kurdukları Minik Eller Büyük Hayaller Platformu’nu anlattı. Platform çatısı altındaki farklı projelerle çocuklarla bir araya geldiklerini belirten Güzeloğlu, “Analitik düşünme yetisini kazanmış, sanattan iş dünyasına her alanda konuşturan yeni nesillere bugünden dokunuyoruz. The ZONE ve matematiğin doğada, insan hayatında, yaşamın her noktasında var olduğunu, çocuklara eğlenceli yüzüyle aktaracak olan Harika Matematik Sergisi’ne de bu amaçla sponsor olduk. İlk etapta Türkiye’nin 20 iline sergiyi ulaştırmayı hedefliyoruz. Çocuklarımızın hayatına pozitif katkı sunabilirsek ne mutlu bize” dedi.

Çocuklar eğlenerek büyüyor, kendilerini keşfediyor…

The ZONE ile İstanbul; çok kapsamlı yeni bir kültür ve eğlence merkezine kavuştu. Dünya standartlarında teknik altyapıya sahip olan The ZONE, bin 600 metrekarelik dev bir alanda hizmet veriyor. İçerisinde, geniş olanaklara ve teknik alt yapıya sahip özel bir Sergi Alanı, çocukların öğrendiklerini uygulama, yaşıtlarıyla birlikte bilgi ve becerilerini geliştirme ve ekip olarak çalışma fırsatı bulacakları Da Vinci Learning eğitim kanalının ilim, bilim, teknoloji kültür ve sanat alanlarındaki zengin içeriği ile Atölye Alanı – Auditoryum ve Türkiye’nin ilk indoor Trambolin Park’ın bulunduğu The ZONE; geleceğin büyükleri olan çocuklar için çok özel bir dünya sunuyor.the-zone2

The ZONE’ un ilk sergisi 20 farklı ünite ile “Harika Matematik

Harika Matematik Sergisi; 20 farklı ünite ile bilgilendiren, analitik düşünce ve derinlemesine sorgulama için teşvik eden, iletişim kurmaya cesaretlendiren ve çocukların deneyimlerini rahatlıkla paylaşabilecekleri eğlenceli bir yolculuk. Matematiğin temel konularının eğlenceli ve interaktif şekilde işlendiği sergide, çocuklar, Ortaokul Matematik Dersi Öğretim Programı’na uygun hazırlanmış ünite ve konu istasyonlarında, bilgilerini pekiştirebilecek ve arkadaşları ile hoş vakit geçirebilecekler. Çocukların; hayatın her alanında var olan Matematik ile etkin bir bağ kurmasını hedefleyen sergi, Ocak ayı sonuna kadar ziyaret edilebilecek.

The Zone açılışı ardından ilk sosyal sorumluluk projesini; Türkiye’de Matematiğin ulaşamadığı çocuk kalmasın diye gerçekleştiriyor

 The ZONE açılışının ardından ilk büyük sosyal sorumluluk projesini gezici modüller ile Türkiye genelinde Matematiği çocuklara sevdirmek için yapıyor. Erzurum, Kayseri, Gaziantep, Adana, Antalya, Soma’da çocuklara ulaşacak  gezici modüllerde; Brahma Kulesi, Mükemmel Vitruvis, Aynalar, Sesin Geometrisi ve Gemiyi Batmaktan Kurtar ile Matematiği eğlenceli haliyle çocuklarla buluşturacak. Finansbank sponsorluğunda yola çıkan Matematik Tırı bugün açılışın ardından çocuklar tarafından uğurlandı.