Çocukların “Mutlu Kadın”ı Anneleri

minopolis

Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Bakırköy Marmara Forum’da bulunan Minopolis Çocuk Şehri’nde çocuklar ‘Mutlu Kadın’ı’ çizdi. 100’ü aşkın çocuğun katıldığı ve bir hafta süren atölye çalışması, çocuklar için Mutlu Kadın’ın anneleri olduğunu gösterdi.  

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yapılan ve bir hafta süren atölye çalışması önceki gün tamamlandı. Minopolis’te yer alan Sanat Atölyesi’ndeki etkinlikte çocuklardan ‘Mutlu Kadın’ı çizmeleri istendi. Yedi gün boyunca 100’ün üzerinde çocuğun yer aldığı çalışma sonrasında çocuklar için Mutlu Kadın’ın ‘Mutlu Anne’den başkası olmadığı ortaya çıktı. Etkinliğe katılan çocukların neredeyse tamamı annelerini çizdi. Etkinlik sonunda çizilen resimler bir hafta boyunca Sanat Atölyesi’nde sergilenecek.

Bilindiği gibi Minopolis, Türkiye’nin en beğeniler çocuk şehri olarak sadece eğlence konsepti üzerine çocukları bir araya toplamıyor, “Eğitici, Eğlence Şehri” olarak onların toplumsal gelişimine katkı sağlıyor. Ayrıca 4-14 yaş grubunda çocuklar Minopolis’te kendilerine uygun boyutlarda tasarlanmış istasyonlarda  hastane, itfaiye, TV stüdyosu, banka vb.- rol oynama yoluyla 100 kadar iş kolunu tecrübe ediyor.