Çocukların Sömestre Eğlencesi “ The Zone By Finansbank ” Olacak

Çocuklara eğlenerek öğrenebilecekleri bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayan The ZONE by Finansbank, IEG & 73 Organizasyon işbirliği ve Finansbank ana sponsorluğuyla sömestrde de çocukların ilk tercihi olacak. Eğitim dönemi süresince yorulan çocuklar The ZONE by Finansbank’ta yaşıtlarıyla tanışacak, bilgilerini paylaşacak, kendilerini geliştirme ve enerjilerini keşfetme fırsatı bulacak.

Çocuklar eğlenerek büyüyor, kendilerini keşfediyor…

İstanbul’un çocuklara özel yeni eğlence ve kültür merkezi The ZONE by Finansbank, Oditoryum, Harika Matematik Sergisi, Atölye Alanı ve Türkiye’nin en büyük kapalı Trambolin Parkıyla geleceğin büyükleri olan çocuklara eğlenirken öğrenmenin kapılarını açıyor.

Harika Matematik Sergisi

Harika Matematik Sergisi, 20 farklı istasyonuyla çocuklara matematiği keşfetme olanağı sağlıyor. Ortaokul Matematik Dersi Öğretim Programı’na uygun hazırlanmış ünitelerde çocuklar bir yandan bilgilerini pekiştirirken, diğer yandan arkadaşlarıyla hoş vakit geçirebiliyor. Çocukların öğrenme sürecinde aktif katılımcı olmaya teşvik edildiği sergide matematiğin eğlenceli yanı keşfediliyor.the-zone1

Da Vinci ile bilimin en eğlenceli halini keşif

THE ZONE by Finansbank içerisinde yer alan  Oditoryum’da içerikler, bilimi eğlenerek öğretmeye ve merak uyandırma çalışan  eğitim devi Da Vinci Learning  tarafından hazırlanıyor. ”Düşünme Çerçeveleri Modeli” adı verilen öğrenme metodolojisi ile hazırlanan eğitici videolarla matematiğin eğlenceli yönüne vurgu yapılıyor. Çocuklar oditoryumda, birbirinden renkli etkinlik ve programları izleyebiliyorlar.

TRAMBOLİN parkında çocuklar zıplayarak yorgunluklarını atıyor

The ZONE by Finansbank’ta yer alan Türkiye’nin en büyük kapalı trambolin parkı ise çocukların en çok eğlendikleri alan. Trambolinde adeta yerçekimine meydan okurcasına zıplayan çocuklar, çılgınca eğlenirken bir yandan da kendilerini keşfediyorlar. Eklemleri koruduğu ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinen trambolin, sürekli bilgisayar başında oturan çocukların zıplayarak enerjilerini boşaltmalarını sağlıyor.