Çocukların Yolu Doğadan Geçti

Ülkemizin en konsept Tatil ve Yaşam Kasabası ünvanıyla bilinen ve bir eğitimci elinden çıkan İksir Resort Town’da, somestr tatilinde tam anlamıyla çocuk şenliği yaşandı. Türkiye’nin en büyük binicilik alanlarından birine sahip olan bu doğa cenneti kasabada çocuklar binicilik eğitimi alırken, öte yandan da şehirlerde bulamadıkları toprakla tanışma fırsatı yakaladılar.

İksir’in bu somestr tatilinde çocuklara özel hazırladığı bu doğa kampında neredeyse her etkinliğe yer verilirken çocuklar tarafından en büyük ilgiyi ahşap atölyesinde hediyelik eşya yapımı ve binicilik gördü. Yaratıcılıklarını sergileyen doğa dostu çocukların ise; kendi yazdıkları piyesleri kendilerinin tiyatroya dönüştürüp oynamaları ise herkesten alkış aldı.

Ülkemizde konseptine pek de alışık olmadığımız doğallıkla hizmet veren bu harika kasabada, reçelden yumurtaya, sebzeden meyveye, buğdaydan ekmeğe, bir çok ürün topraktan sofraya felsefesiyle yetiştirilip üretildiği için de ebeveynlerin güveni tam. Gruplar halinde sosyalleşme, kaynaşma ve arkadaşlık bağlarını pekiştiren onlarca çocuğun yolu bu somestrda doğadan, doğal olandan geçti