HÜNERLİ ELLER, ZARİF İŞLER!

kjkj“Ne iş olsa yaparım abi” sözünü duymayanımız yoktur. İşte bizde bu ay tam da bu işe uygun bir elişi yapacağız. Küçük bir kese! İster kalemlerini koy, ister şarj aletin ile kulaklığını, ister çekmecelerini düzenleme de kullan, ister birhediye paketi yap. Keyfin ne isterse…

Malzeme Sepeti: 18* 12,5 cm ebatlarında bir kumaş / Makas / İğne / İplik/ Düğme
1. 18*12,5 cm genişliğinde kumaş hazırlıyoruz. Bu ölçüleri istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz
gereken kısım, bu ölçüler dikiş payı ile biraz daha küçülecektir.
2. Boy olan 18 cm 3 eşit parçaya ayıracak şekilde katlayıp işaretliyoruz. Tek katı, katlı olacak şekilde katlıyoruz.
3. İple iğnemizi hazırlıyoruz.
4. Katlı kısmın yanlarından dikiyoruz. Burada dikiş görüneceği için kumaştan farklı bir renk ip kullanmak daha güzel bir görünüm sağlayabilir.
5. Tahmin edeceğiniz gibi kumaşımızın geri kalan kısmı kesemizin kapağı. Kumaşımızın diğer kısmını da katlıyoruz ve kapağımızın düğmesini nereye yerleştireceksek orayı işaretliyoruz.
6. İşaretli yere düğmemizi dikiyoruz.
7. Düğmemiz için makas yardımı ile bir delik açıyoruz.

KULAĞINA KÜPE OLSUN
Meşveret, yani danışmak, insanı pişman olmaktan koruyan bir kale gibidir. Meşveret olunacak kimsenin, insanların hâlini, zamanın ve memleketin şartlarını bilmesi lazımdır. Buna siyaset bilgisi denir. Bundan başka, aklı, fikri kuvvetli, ileriyi gören, hatta sıhhati yerinde olması lazımdır.

BİR…
Pratik Bilgi: Öksürük başlayınca 1 tatlı kaşığı hakiki zeytinyağı içilir. 2-4 saatte bir tekrarlanır.
Kural: Görgü kurallarına göre; çok gülmek ayıptır, mahşer için kayıptır.
İpucu: “Kişiyi sorma, arkadaşını sor.” demişler.