LEGOLAND® DISCOVERY CENTRE İSTANBUL EĞLENCE DÜNYASININ KAPILARINI AÇTI

LEGOworkshopDoğu Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk LEGOLAND® Discovery Centre’ı, 30 Temmuz’da İstanbul’da açıldı. Merkezin simgesi olan ve Forum İstanbul’un girişine konulan LEGO® parçalarından yapılmış 6 metrelik dev zürafa Zarife ziyaretçileri karşılarken, (AÇEV) Anne Çocuk Eğitim Vakfı’ndan gelen çocuklar rüya gibi bir dünya ile tanıştırmanın mutluluğunu yaşadılar.

LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul, ve tüm şehre insanların ailece eğlenecekleri yeni bir merkezi kazandırmanın heyecanını yaşıyor. 30 Temmuz’da Forum İstanbul AVM’de açılan LEGOLAND Discovery Centre, LEGO® hayranları için muhteşem fırsatlar sunuyor. 3.000 m²’lik bir alana yayılan LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul, sunduğu eğlenceli ve öğretici etkinliklerle 3-10 yaş arası çocuklu aileler için ideal bir ortam oluşturuyor. Açılışın ilk günü (AÇEV) Anne Çocuk Eğitim Vakfı’ndan gelen çocuklar diğer çocuklarla birlikte büyülü bir dünyanın parçası olmanın mutluğunu yaşadılar.

Bu eğlenceli maceraya ilk girişlerinde ziyaretçiler 2 milyon LEGO® parçasıyla dolu bir dünyayla karşılaşıyorlar. Ayrıca ziyaretçiler 4D sinema ile yepyeni bir deneyim yaşıyorlar. LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul’da Master Model Builder’dan LEGO® sırlarını öğrenebilir, MINILAND’de İstanbul ve dünyadan sembol yapıtları görebilir ve çok daha fazlasını deneyimleyebilirsiniz. LEGOLAND® Discovery Centre’da anne babaların ve çocuklarının bir arada eğlenebilmesi için her şey düşünülmüş:

 • LEGO® Fabrikası: Bu eğlenceli, interaktif fabrika deneyiminde LEGO® parçalarının yapılış yolculuğuna tanık olacak, dev ekranlarda kendi LEGO parçalarınızı ve LEGO minifigürlerinizi yaratacaksınız.
 • LEGO® 4D Sinema: Bir macera hikayesinin parçası olabileceğiniz nefes kesici 4D sinemamıza katılın!
 • Krallık Macerası Lazer Oyunu: Canavarlara karşı puan kazanıp, prensesi kurtarmaya ne dersiniz ?
 • Merlin’in Çırağı: Merlin’in Çırağı, İstanbul’da gökyüzüne ulaşmanıza yardımcı olacak. Dolaşırken, ne kadar yükseğe çıkabildiğinizi görmek ve eğlence merkezinin geri kalanına yukarıdan bakmak için, çevirebildiğiniz kadar hızlı pedal çevirin!
 • MINILAND: Galata Kulesi, Aya Sofya, Sultanahmet Camii, Boğaz Köprüsü ile İstanbul’un ve Dünya’nın simge haline gelmiş ünlü diğer pek çok yapısını keşfedin.
 • LEGO® Yarışçıları: İnşa Et ve Test Et bölgesinde kendi araçlarınızı inşa edin ve hızlarını rampalarda test edin.
 • LEGO® Yangın Akademisi: Yangın Akademisi’ne girin ve yangınla mücadele edebildiğinizi, hayat kurtarabildiğinizi ve cesur bir şekilde tırmanabildiğinizi kanıtlayın.
 • LEGO® İnşaat Sahası: Genç, gelecek vaat eden LEGO inşaatçıları için İnşaat Sahası, yumuşak inşaat tuğlalarının bulunduğu ve vinç kabinine oturma imkanı sunan harika bir oyun alanı.
 • LEGO Model Yapım Atölyesi: LEGO® Master Builder Workshop’ta işin en iyilerinden uygulamalı ders alarak yeni ipuçları öğrenme şansınız olacak ve kendi inanılmaz modellerinizi nasıl oluşturacağınızı öğreneceksiniz!
 • LEGO® Mağazası: Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı ilk LEGO konsept mağazası haftada 7 gün açık.
 • DUPLO Kasabası: En genç LEGO® fanlarımız DUPLO kasabasında büyük yumuşak oyun tuğlaları ile nasıl oynayacaklarını öğrenecekler. Bırakın hayal güçlerini kullansınlar!
 • LEGO® Arkadaşları Olivia’nın Evi: Karaoke partisine katılmak için Oliva’nın Evi’ne davetlisiniz!
 • Kafe: LEGOLAND® Discovery Centre Kafe’de LEGO® keşfinize rahatlatıcı bir bardak çay veya bir fincan kahve ile mola verin.
 • Doğum Günleri: Partinizi kendiniz, arkadaşlarınız ve aileniz için unutulamayacak bir deneyime dönüştürün. En renkli doğum günü partisi, LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul’da sizi bekliyor!

Sarper-Suner

LEGOLAND Discovery Centre Istanbul Genel Müdürü Sarper Suner “Istanbul, çok sayıda uluslararası şirketin bir arada bulunduğu bir kesişim noktası haline geldi. Biz de Türkiye ve Doğu Avrupa’da eğlence sektörünün merkezinde bulunmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bizim öncelikli amacımız, ziyaretçilerimize dev bir LEGO® kutusuna atlamış hissini yaşatmak! LEGOLAND Discovery Centre İstanbul’un, anne babaların ve çocuklarının bir arada eğlenerek unutulmaz anılar elde edecekleri bir yer olmasını hedefliyoruz” şeklinde konuştu.