Mizah

Uslanmaz Kedi

Adamın birinin evine bir kedi musallat olmuş. Adam ne yaptıysa kediyi evden uzaklaştıramamış. Bunun üzerine kediyi alıp uzak bir yere götürmeye karar vermiş. Kediyi götürmüş götürmesine ama 5 saat sonra kedi geri gelmiş. Bunun üzerine adam daha uzak bir yere götürmüş kediyi. Kedi bu sefer geç te olsa 7-8 saat sonra çıkagelmiş. Adam iyice sinirlenmiş. Almış kediyi mesafesi uzak, yolları karmakarışık bir yere götürmüş ve bırakmış. Fakat bu sefer dönüş yolunda kendisi kaybolmuş. Bunun üzerine adam evi aramış ve karısına sormuş.
– Hanım kedi eve geldi mi?
– Geldi bey, çok oldu sen nerelerdesin?
– Söyle o uyuza gelsin beni alsın :))

 

Öğrenci değerlendirmeleri

Zamanı iyi kullanan:
Hocanın ruhu duymadan maç dinleyen…

Değişime açık:
Hoca yalakası, fırıldak öğrencidir kendisi

Liderlik yapabilir:
Gaza gelip sınıf başkanı olur en fazla…

Etkili anlatım tekniğine sahip:
Yalanda sınır tanımaz…

Temsil yeteneği olan:
Kendini bir şey sanan, çok konuşup, az şey anlatan…

Uyumlu:
Suya sabuna dokunmayan, etliye sütlüye karışmayan… Silik şey…

 

sss

 

Balıkçı fıkrası

3 arkadaş balığa gitmek için sözleşmişler. Geçte olsa bir araya gelip balığa çıkmışlar. Yolda eşlerinden nasıl izin aldıklarını konuşuyorlarmış. Başlamışlar anlatmaya: 1.adam, ben eşimden izin alabilmek için bütün evi baştan aşağı boyayacağımı söyledim. Tabi severek izin verdi. 2.adam, bende evdeki koltuk takımlarını değiştireceğimi söyledim, yine de zor ikna oldu ama izin almayı başardım. 3.adam, ben sizin kadar zorlanmadım ki. Eşime sordum bugün Annemlere mi gitmek istersin? yoksa balığa mı gideyim. Cevabı kısa ve net oldu: Balıkta üşütme, sıkı giyin 🙂

 

Boğulma Tehlikesi

Profesör, denizde boğulma tehlikesi geçirenlerin nasıl kurtarılacağını ayrıntılarıyla anlattı. Sonra da öğrencilerden birinin kısaca tekrarlamasını istedi. Haylazın biri iyi özetledi:
-Önce adam sudan çıkarılır, sonra da su adamdan çıkarılır.

#fikra, #deniz, #kedi