Neden Türkiye Çocuk

Misyonumuz 
İdeal çocuk yayıncılığı yaparak çocukların eğitimlerine katkıda bulunmak. Okuma alışkanlığı kazandırmak, sosyal ve kültürel alanlarda çocukların gelişmesini sağlamak. Bilgiyi eğlenceye dönüştürerek vermek. Çocuklarımızı milli ve manevi değerlerimize uygun şekilde yetiştirmek.

Vizyonumuz 
Türkiye’deki bütün çocukları kucaklamak. Bir sevgi ailesi kurmak ve çocukların öncülüğünde, yepyeni bir dünya kurmak. Önce ülkemizde, sonra dünyada yaşayan bütün Türk çocuklarına ulaşarak, hepsini bu sevgi çemberine katmak.

Hedeflenen Okuyucu Kitlesi 
İlköğretim grubu çocuklar hedef olarak seçilmiştir. Ortalama yaş grubu, (07-14)

Pazardaki Konumu
Türkiye Çocuk, 32 yıldan beri aralıksız yayın yapan TEK çocuk dergisidir. Kendi alanındaki yayınlar içinde en ön sıradadır. (1997-2000 yılları arasında haftada 120 bin net satış yakalayarak bu alanda rekor kırmıştır. Ülkemizde hiçbir dergi bu kadar satmamıştır..) Türkiye Çocuk 1981’de yayın hayatına başlayan Türkiye Çocuk Dergisi, ülkemizin en eski, en saygın, en çok okunan çocuk dergisidir.

Dağıtım 
Türkiye çocuk dergisi YAYSAT Gazete bayilerinden, özel gazete dağıtım bürolarından veya merkezi dağıtım sistemiyle okuyucusuna ulaşmaktadır.

Muhteva
Türkiye Çocuk, muhteva olarak muadillerine göre en zengin dergidir. Çocuklarımıza eğlenceli bilgi vermeye çalışan Türkiye Çocuk görsel unsurları daha fazla kullanarak, çocukların hayal dünyalarını zenginleştirmeye çalışmaktadır.