UNUTULMAYACAK BİR SÖMESTR TATİLİ İÇİN İSTANBUL AKVARYUM SİZİ BEKLİYOR!

Sömestr başlarken, tüm öğrencileri tatil heyecanı sardı. 22 Ocak itibariyle ders kitaplarına ara veren çocukları dünyanın en büyük tematik akvaryumu İstanbul Akvaryum ’da birbirinden keyifli tatil günleri bekliyor. Hayatının en güzel gününü yaşamak isteyen çocuklara Türkiye’nin en büyük akvaryumu, en büyük karne hediyesi oluyor.

Özellikle tatil günlerinde öğrencilerin akın ettiği İstanbul Akvaryum yarıyıl keyfini tüm öğrencilere doyasıya yaşatacak. Tatil boyunca tüm öğrencilerin buluşma noktası olan İstanbul Akvaryum, ilginç türlerde dev köpekbalıkları, vatozlar, timsahlar ve guiness rekorlar kitabına girmiş dünyanın en büyük kemirgenleri kapibaralar gibi birbirinden ilginç kara ve deniz canlılarıyla tanışma fırsatı sunuyor.  Mavi kanlı atnalı yengeci, benekli bahçe müreni ve Kızıldeniz alanında sömestr için kısa bir süreliğine sergilenecek olan deniz şeytanı gibi başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz deniz canlılarının hiç bilmediğiniz özelliklerini keşfedeceksiniz.

Tatil boyunca dilediğiniz bir gün canlıların beslenme saatine şahit olabilirsiniz…

İstanbul Akvaryum’un ana tankında yer alan hemşire köpekbalıkları, vatozlar, orfozlar ve diğer canlıların beslenmesi Pazartesi günleri hariç her gün saat 11.00’da Panama tünelinin önünde heyecanla izleyicileriyle buluşuyor. Yine ana tankta yer alan kum kaplanı köpekbalıklarının beslemesi Çarşamba ve Pazar günleri saat 14:30’da gerçekleştirilirken, Amazon Yağmur Ormanları’nda yer alan caiman timsahları ise Cumartesi günleri saat 16:00’da uzun ve sağlıklı bir yaşam için besleniyorlar. Çocuklara ve meraklılarına muhteşem bir görsel şov sunarak gerçekleştirilen balık besleme seansları ile izleyiciler, hangi balığın nasıl bir beslenme alışkanlığının olduğunu ve balıkların besin gereksinimlerini canlı olarak görme şansı yakalıyor.

Amazon Yağmur Ormanlarını gezebilir, Konsantre bir dünya turu yapabilirsiniz…

Dünyanın en büyük tematik akvaryumu İstanbul Akvaryum ’un yeşil cenneti Amazon Yağmur Ormanları’nda gerçek yağmur ormanı rüzgârı esiyor. Costa Rica’nın doğal florasından temin edilen tüm canlı bitki türleri ve hayvanlar görenleri büyülüyor. İstanbul Akvaryum ’un içerisinde bulunan Amazon Yağmur Ormanlarını sömest sürecinde dilediğiniz bir gün ziyaret edebilir gerçek habitatıyla kendinizi Afrika, Panama, Costa Rica gibi dünyanın muhteşem güzelliklerinin olduğu bir yerin ortasında gibi hissedebilirsiniz. İstanbul Akvaryum’da hem konsantre bir dünya turu yapabilir hem de hiç görmediğiniz 17 bin kara ve deniz canlısının yer aldığı sevgi denizini deneyimleyerek sömestr da keyifli dakikalara şahitlik edebilirsiniz.
akvaryum1

Dünyanın en büyük tematik akvaryumu ve Türkiye’nin de en büyüğü olma özelliği taşıyan İstanbul Akvaryum; gerçek bir yeşil cennet olan Amazon Yağmur Ormanı alanına sahip. 64 adet tank içerisinde irili ufaklı 1500 türden, 17000 kara ve deniz canlısının yaşadığı İstanbul Akvaryum’un ziyaretçileri coğrafi bir rotayı takip ederek Karadeniz ile başlayan ve Pasifik’e kadar uzanan toplam 16 tema ve 1 adet yağmur ormanından oluşan güzergahta yolculuk yaparak su altı dünyasının eşsiz güzelliğine yakından tanıklık ediyorlar.