Aytemiz ’in çocuklara özel ilk istasyonu KidzMondo’da

Aytemiz, gerçek dünyanın küçültülmüş hali olan ve yaklaşık 40 farklı meslek ünitesinin yer aldığı KidzMondo’da açtığı akaryakıt istasyonu meslek ünitesine gelen çocuklar, pek çok hayati bilgiyi eğlenerek öğrenecek.

2010 ve 2015 yıllarında bayi transfer rekoru kırarak Türkiye’nin en hızlı büyüyen akaryakıt markası olan Aytemiz, çocukların enerji sektörünü en eğlenceli şekilde öğrenmesini sağlayan ilk istasyonunu KidzMondo’da açtı. Gerçek dünyanın küçültülmüş hali olan ve yaklaşık 40 farklı meslek grubuna özel ünitenin yer aldığı 4000 m2 büyüklükteki KidzMondo’da, çocuklar artık Aytemiz Akaryakıt istasyonu meslek ünitesinde pek çok hayati bilgiyi eğlenerek öğrenecek. İstanbul Trump Alışveriş Merkezi içerisindeki KidzMondo’nun Aytemiz istasyonunun devreye girdiği bu yılki sömestre döneminde ise ziyaretçi rekoru kırması bekleniyor.

Günlük hayatta gördükleri gerçek markalar ve şirketler için çalışan ya da o markalardan hizmet alan çocuklar, KidzMondo’daki Aytemiz akaryakıt istasyonunda öncelikle Aytemiz ön saha satış görevlisi kostümlerini giyiyor, ardından işlerinin başına geçiyor. İstasyonda araçlara Aytemiz’in yüksek performans sağlayan Optimum Yakıt Ailesi’ne ait ürünlerini temsili doldurup bu ürünler hakkında bilgi alan çocuklar, işin uzmanlarından oto yıkama,lastik havalarını kontrol etmeyi ve madeni yağ değişimini de hem eğitici hem de eğlendirici bilgilerle öğreniyor. Aynı zamanda istasyonun araç yıkama bölümünde de çalışabilen çocuklar, Sağlık, Eğitim, Çevre ve Güvenlik (SEÇG) konusunda da bilgilendirilerek akaryakıt istasyonlarında nasıl davranılması gerektiğine ilişkin hayati bilgileri de burada öğrenebiliyor. Çocuklar istasyondaki görevlerini tamamladıklarında, KidzMondo şehrinin para birimi Kidlar’ı yani maaşlarını alıyorlar. Çocuklar eğitimden sonra, çerçeveletip odalarına gururla asacakları Aytemiz Eğitim Sertifikası’nı almaya hak kazanıyolar.

Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke, sokakları, caddeleri, meydanları ve binaları ile çocukların hâkimiyetinde bir şehir olan KidzMondo’da yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Türkiye’nin geleceği çocukların yarıyıl tatilinde eğlence ve bilgiyi bir arada bulacakları KidzMondo’da Aytemiz istasyonu ile sıra dışı bir deneyim yaşayacaklarını belirten Eke, şunları söyledi: “Aytemiz olarak çocuklara gelecekteki dünyalarını yaşama fırsatı sunan bu projenin bir parçası olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Burada görev alan çocuklara, bir akaryakıt istasyonunda nasıl davranılması, nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğretiyoruz. İstasyondaki yakıt pompalarının yanında cep telefonu ile konuşulmaması ya da yangına neden olabilecek ateşli cisimlerle istasyonda dolaşılmaması gibi konularda bilgilenmelerini sağlıyoruz. Küçük çalışanlarımız KidzMondo’da aldıkları eğitimlerle olması gereken istasyon ve davranış kurallarını öğrenerek, bu bilinç ile hareket etmeye ve çevrelerini

de bu bilinç ile yönlendirmeye başlıyorlar. Aytemiz KidzMondo İstasyonu ile akaryakıt sektörünü gelecek nesile tanıtma ve sevdirme fırsatını yakalamak bize heyecan veriyor. Onların sağlık, emniyet, çevre, güvenlik ve kalite kurallarımız kapsamında küçük yaşta eğitim vererek bilinçli birer yetişkin olmalarına katkı sağlamayı hedefliyoruz.”