Okul Açılışı Öncesi Velileri Rahatlatan Açıklama!

Kırtasiyede Güvenli Ürün Oranı %97’ye Çıktı!

Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) Başkanı Vecdet F.Şendil, yeni eğitim-öğretim dönemi açılmadan velilerin içini rahatlattı: “Yıllardır verdiğimiz mücadele işe yaradı. Türkiye’de 100 kırtasiye ürününden 97’si güvenli hale geldi. Ancak tüketicilerin mutlaka ithalatçısı ya da üreticisi belli, etiketli yani kimliği olan ürünleri satın alması gerekiyor.”

 Yeni eğitim-öğretim dönemi öncesi kırtasiye sektörü velilere müjdeyi verdi: Türkiye’de artık 100 kırtasiye ürününden 97’si güvenli. Kırtasiye sektörü olarak yıllardır verdikleri mücadelenin sonuçlarını görmeye başladıklarını söyleyen Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) Yönetim Kurulu Başkanı Vecdet F. Şendil, “Uzun zamandır üretim ve ithalat konusunda sektör olarak verdiğimiz mücadele, bilinçlendirme ve eğitim çalışmaları sayesinde 2011 yılında %53 düzeyinde olan güvensiz ürünlerin oranı günümüzde %3.3’e kadar geriledi. Başka bir deyişle; Türkiye kırtasiye sektöründe satılan her 100 üründen 97’si güvenli. Bu sayede uluslararası lisansör firmaların da üretim üssü haline geldik” açıklamasını yaptı.

“Mutlaka kimliği olan ürün satın alın!”

Okul alışverişine çıkmaya hazırlanan velilerin içini rahatlatan Şendil, “Sektörümüz, bilinçlenen üretici ve ithalatçıları, kimyasallardan arındırılmış ürünleri sayesinde ve mevzuatlara uygunluk konusunda Gümrük Bakanlığı’nın örnek gösterdiği bir seviyeye geldi. Velilerden tek beklentimiz; ambalajlı, ithalatçısı ya da üreticisi belli, etiketli yani kimliği olan ürünleri satın almaları. Bu tip ürünler gönül rahatlığıyla kullanılabilir” dedi.

Devlerin üretim üssü Türkiye oldu

TÜKİD olarak güvenli ürün konusunda verdikleri mücadele sayesinde hem sağlıklı nesiller yetişmesi adına büyük bir adım attıklarını hem de ülke ekonomisine kaynak oluşturduklarını vurgulayan Şendil şunları söyledi: “Türkiye’de üretim ve ithalatta güvenli ürün seviyesinin %97’ye ulaşması sayesinde Avrupalı ve Rus kökenli dünya markası birçok lisansör firma üretimlerini Çin’den Türkiye’ye taşıdı. Artık Türkiye üretiyor, dünyaya satıyor. Bu sektörümüz adına da önemli bir gelişme ve gurur kaynağı.”

#Okul, #AçılışÖncesi, #Veli, #Açıklama, #Kırtasiye#GüvenliÜrün, #TÜKİD